Stortingsrepresentant Sofie Marhaug (R) har sendt helikopterspørsmål til klima- og miljøministeren. Cecilie Ausland/Stortinget Nå er helikoptertrafikken i nasjonalparken på bordet til ministeren Åshild Emma Solbjør Åshild Emma Solbjør Publisert 13.01.2026 - 05:30 villrein hardangervidda andreas bjelland eriksen natur og miljø sofie marhaug nasjonalpark nyhende
Kampen er spelt, men opptaket er innelåst, og nykjelen ligg hjå selskapet Veum sjølv leier. Det er som å bli fortald at Noreg vann 2–1, men at reprisen dessverre er teiepliktig.
Joar håpar å få Saab-skatten klar til gullbryllauspfeiringa. – Eg kjem meg inn, men snart ikkje ut att
«Det er veldig få som klagar over at Norge ikkje scora endå fleire mål i kampen. Vi vann - og det er poenget. Slik er det også i Fyresdal. Vi har nådd målet.»