|
Laurdag 31/7-2010

Vest-Telemark Blad
Postboks 33
3836 Kviteseid
Tlf. 35 06 88 00
Faks 35 05 31 71
SMS/MMS: Kodeord VTB til 1963
E-postadresser:
redaksjon@vtb.no
annonse@vtb.no
Utgjevingar:
Tysdag, torsdag og laurdag
|
|
Stiller lokale til disposisjon
 Kjell Harald Gundersen tilbyr Tokke kommune å leige tidlegare Oftebui i Høydalsmo.
|
Kjell Harald Gundersen budde i Tokke i 30 år, og dreiv mykje næringsverksemd i kommunen. No har han kome med innspel i lokaliseringsdebatten, men kommunen er avventande.
Stein Olav Lie stein.olav.lie@vtb.no
– Me hadde mange flotte år i Høydalsmo, og det var ei flott tid og ein flott stad for borna våre å vekse opp. I alle år har me hatt veldig god kontakt med lokalmiljøet. Me dreiv bensinstasjon, forretning og overnattingsstadar i form av utleigehytter. Me leigde også ut lokale til både post og bank, seier Gundersen.
I den seinare tid har det vore mykje debatt kring lokalisering av offentlege kontor i Vest-Telemark. Både lensmannskontor og jordbrukskontor har vore oppe til diskusjon. I samband med dette har Gundersen gjeve melding til Tokke kommune om at han har lokale til leige.
– Høydalsmo ligg langs E 134 og såleis er det veldig sentralt. For meg kunne Høydalsmo blitt ei miniutgåve av Bø med forretningar og tilbod. Kommunen har vel heller gjeve uttrykk for at det aller meste skal ned til Dalen. Det er frustrerande, fortel Gundersen.
I januar sendte Gundersen ein e-post til Tokke kommune der han tilbyr kommunen lokale i samband med lokaliseringsspørsmåla kring jordbruks- og lensmannsetaten. Lokalet etter Oftebui vil etter Gundersen sitt syn vere ypparleg til slikt bruk. Han meiner også det er viktig at kommunen er på offensiven i samband med å byggje opp etatar.
– Det er viktig å tenkje arbeidsplassar også i framtida, meiner Gundersen.
– Me set pris på at folk tek kontakt og gjer oss klar over at dei har lokale til utleige. Slik stoda er i dag er ikkje jordbruksetaten på jakt etter lokale. Det er heller ikkje noko konkret i høve til lokalisering av lensmannskontor. Den dagen me har noko konkret vil me kontakte aktuelle utleigarar, kommenterar ordførar Olav Urbø i Tokke.
Artikkelen er publisert 02/03-2010
|
Aktuelle saker:
Fryktar farleg veg
Økologisk fleirbruksskog i årevis
Glade for å vere tilbake
Endeleg kunstgras
Eldsjeler «sprengjer» fram gruvesenter
Ikkje god nok karakter for grunnskule
Satsar på lokalt øl på fjellgard
Vil spore opp «Hans»
Dramatisk i Øyskogen
|